Śniadanie Daje Moc! - Pszczółki

| Opublikowane w: Pszczółki 2019/2020

8 listopada 2019 r. już po raz kolejny Przedszkole nr 3 wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji - Śniadanie Daje Moc! Przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły przygotować wspólne śniadanie. Na naszym długim stole pojawiło się wiele warzyw: pomidory, ogórki, papryka, szczypiorek, rzodkiewka, sałata. Nie zabrakło także owoców: jabłek, pomarańczy, bananów, mandarynek, ananasów, granatów, winogron itp. Jak również inne pyszności: ser, szynka, chleb smarowany masłem, mleko.

Wspólne śniadanie poprzedziły zajęcia na temat szanowania jedzenia.

Przed rozpoczęciem posiłku przedszkolaki zadbały o higienę rąk odpowiednio je myjąc, po czym samodzielnie wykonywały zdrowe i kolorowe kanapki, które z apetytem zjadły. Dzieci były zadowolone ze swojej pracy, a energia śniadaniowa pozwoliła radośnie spędzić dzień wśród  przedszkolnych kolegów. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz poszanowania żywności. Wszystkim rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję Śniadanie Daje Moc!