ŚNIADANIE DAJE MOC

| Opublikowane w: Motylki 2019/2020

08 listopada 2019r. już po raz trzeci Przedszkole nr 3 wzięło udział Ogólnopolskiej akcji - Śniadanie Daje Moc! Przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły przygotować wspólne śniadanie. Na naszym długim stole pojawiło się wiele warzyw: pomidory, ogórki, papryka, szczypiorek, rzodkiewka, sałata. Nie zabrakło także owoców: jabłek, pomarańczy, bananów, mandarynek, anansów, granatów. itp. Jak również inne pyszności: ser, szynka, chleb smarowany masłem, mleko.

Dzieci samodzielnie wykonywały zdrowe i kolorowe kanapki, które z apetytem zjadły. Wszyscy byli zadowoleni ze swojej pracy, a energia śniadaniowa pozwoliła radośnie spędzić dzień wśród kolegów przedszkolnych. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.