Światowy Dzień Pluszowego Misia

| Opublikowane w: Aktualności
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada był ważnym dniem w życiu większości przedszkolaków, nie tylko z Przedszkola nr 3, ale z całej Polski. Tego dnia hucznie obchodzono „Dzień pluszowego misia”. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich przytulanek.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Pani wicedyrektor Danuta Siluk opowiedziała historię niezwykłej maskotki – pluszowego misia. „Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.”

Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Były konkursy, zabawy, pląsy, degustacja miodu. Wykonały prace plastyczno-techniczne, A na zakończenie każda grupa otrzymała dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia i paczkę ciasteczek w kształcie misia, które przygotowała pani Jolanda Megger.