Dzień pizzy

| Opublikowane w: Motylki 2019/2020

W niedzielę, 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy, jednak nasze przedszkolaki postanowiły świętować już w środę, 5 lutego. Spotkanie przygotowały panie z grup zerowych. Tego dnia odwiedził nas właściciel restauracji „Bazylia” pan Maciej Werochowski wraz z dziećmi Martą i Czarkiem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje pizza oraz jakie składniki są potrzebne do jej wykonania. Spotkaniu towarzyszyły różne konkursy, w których dzieci brały udział. Atrakcją spotkania była gra Marty na flecie poprzecznym oraz Pana Macieja na akordeonie. Wspólnie w rytm muzyki zatańczyliśmy do utworu „Kaczuchy”. Na zakończenie pani Dyrektor Danuta Siluk wręczyła gościom podziękowania oraz słodkie upominki. Wszystkie grupy przedszkolne za udział w quizie otrzymały dyplomy i słodkości.

Na warsztaty z wyrabiania pizzy idziemy juz wkrótce.... będzie pysznie