Dzień Pizzy

| Opublikowane w: Żabki 2019/2020

Dnia 9 lutego Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jednak w Naszym Przedszkolu ten szczególny dzień miał miejsce szybciej, a mianowicie 5 lutego 2020 roku Nasze Przedszkole odwiedził Pan Maciej- właściciel sąsiadującej z nami Pizzerii- Restauracji "Bazylia" jedank nie pojawił się sam a ze swoją dwójką dzieci- Martą i Czarkiem. Podczas warszatów dowiedzieliśmy się co jest potrzebne aby mogła powstać pizza, skąd ona pochodzi, jakie nazwy zostały przypisane do najpopularniejszych pizz. Spotkaniu towarzyszyły także konkursy, które zostały rozstrzygnięte i dzieci otrzymały słodką nagrodę. Kolejną atrakcją był występ artystyczny Pana Macieja oraz Marty.  Na koniec każda grupa otrzymała Dyplom i wspomniane słodycze z rąk Pani Dyrektor.

Pan Maciej odwiedził Nas w Naszym Przedszkolu i zaprosił Nas także do Siebie na warsztaty z robienia Pizzy.