Spotkanie z panią Pielęgniarką

| Opublikowane w: Jeżyki 2019/2020

28 lutego Jeżyki odwiedziła pani Dorota - pielęgniarka, która przygotowała pogadankę na temat zdrowego trybu życia, higieny osobistej i zachowania się podczas choroby. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające dla małych słuchaczy.

Nasz gość w ciekawy sposób przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała, dbania o zdrowie oraz przedstawił procedurę mycia rąk. Szczególnie ważną czynność w dobie pojawienia się w świecie „koronowirusa”.

Dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Pani pielęgniarka mówiła również o zdrowym odżywianiu się. Przedszkolaki zdobyły wiedzę o tym, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą.