CHCK Spektakl teatralny "Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu"

| Opublikowane w: Jeżyki 2019/2020

04 marca wszyskie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do CHCK na spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa "Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu"

Dzieci oglądały perypetie głównych bohaterów baśni: Ali Baby, Aladyna i Sindbada Żeglarza. Spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu oraz panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Przedszkolacy mogli podziwiać piękną dekorację, bogatą scenerię, muzykę i skrzenie się świateł, które wzbudziło ogromny podziw, ale także wprowadziło niezapomniany nastrój baśniowych czarów i magii. Tematyka przedstawienia nawiązywała do ważnej roli książki w życiu człowieka, która jest niestety spychana na dalszy plan przez dominujące we spółczesnym świecie gry komputerowe.