Pomysły na spędzenie czasu wolnego w domu

| Opublikowane w: Żabki 2019/2020

Kochani Rodzice i Dzieci z grupy Żabki

W związku z okolicznościami, jakie nas spotkały i przez które w najbliższym czasie musimy spędzać czas w domu, przygotowałyśmy kilka propozycji na umilenie Wam tego czasu wolnego. Są to ciekawe gry, zabawy, prace plastyczne itp., które zapewnią wiele frajdy nie tylko Wam, ale także Waszym rodzicom, rodzeństwu i najbliższym z którymi spędzacie ten czas. Po powrocie do Naszego Przedszkola mamy nadzieję, że każdy z Was z radością opowie nam co robiło i pochwali się swoimi dziełami. A oto nasze propozycje zajęć:

Masa solna/porcelanowa przepisy:

Masa solna - przepis

Składniki:

• 200 g maki (około 1 1/2 szklanki)
  • 200 g soli (około 3/4 szklanki)
  • 125 ml wody (1/2 szklanki)
  • 1-2 łyżki mąki ziemniaczanej (opcjonalnie)

Przepis na masę porcelanową

Składniki:

• 300 ml kleju wikolowego,
  • 300 ml mąki ziemniaczanej,
  • 2 łyżki oliwy lub oleju,
  • 2 łyżki soku z cytryny.

Wykonanie obu mas:

1. Wszystkie składniki wyrobić razem na jednolitą masę najlepiej w misce. Ugniatamy masę do moentu aż stanie się ona plastyczna

2. Następnie masę rozwałkowujemy i wycinamy różnego rodzaju kształty

3. Zostawiamy do wyschnięcia. Utwardzone kształty malujemy farbami i ozdabiamy wedle uznania . (Masę solną można włożyć do  piekarnika aby szybciej wyschła)

Gniotki

Produkty do wykonania:

• Balon
  • Mąka ziemniaczana
  • Lejek
  • Włóczka
  • Marker

Wykonanie:

1. Do balona wsypujemy za pomocą lejka mąkę ziemniaczaną. Zawiązujemy na końcu.

2. Następnie przystępujemy do zrobienia fryzury z naszej włóczki i ozdabami gniotka markerem

Woreczki sensoryczne

Produkty do wykonania:

-woreczek strunowy/koszulka foliowa sklejona taśmą

-Żel do stylizacji włosów

-guziki/małe figurki/ cekiny

-marker

Wykonanie:

Do woreczka wrzucamy przygotowane przedmioty wlewamy żel i zamykamy. Na woreczku rysujemy np. figury geometrycze/ labirynt/ ścieżkę. Następnie dziecko za pomocą palca przemieszcza rzedmioty w woreczku

Gra

Samodzielne wykonanie gry w domu np. z rolek po papierze, zrobienie toru dla kulek

Narysowanie gry planszowej na kartce i wymyślenie własnych reguł

Pieczenie babeczek

Malowanie obrazków na folii spożywczej obkręconej wokół nóg od stołu lub krzesła

Kolorowanie, tworzenie prac plastycznych

Gry planszowe

Zrobić domek dla lalek lub samochód z dużego kartonu

Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.mojedziecikreatywnie.pl - gdzie zanajduje się wiele propozycji zabaw, zadań, gier itp.

Żabki bardzo za Wami tęsknimy, ściskamy Was mocno i czekamy na jak najszybsze nasze ponowne spotkanie.