Niebo pełne gwiazd

| Opublikowane w: Biedronki 2019/2020

I.

"Tajemnice gwiazd" -
Gdy wieczór się zaczyna, możesz je zobaczyć,
Całe niebo zaczynają swoim blaskiem znaczyć.
A gdy spadnie jedna z nich - wypowiedz życzenie,
Wtedy się spełni na pewno twe małe marzenie.
(Arkadiusz Maćkowiak)

"Okrągłe piłeczki" - ćwiczenia z piłką.

- powolne obracanie piłki w dłoniach i poznawanie jej kształtu,
- toczenie piłki po całym ciele: głowie, klatce piersiowej, brzuchu, rękach, nogach,
- toczenie piłki stopami,
- toczenie piłki wokół siebie w siadzie skrzyżnym,
- podrzucanie piłki i próby jej złapania,
- zabawa w parach, turlanie piłki do siebie siedząc a następnie podając piłkę klęcząc.

II.

"Gwiezdne marzenia" - wypowiadamy jakie mamy marzenia.

Ciekawostka: Najjaśniejsza gwiazda to Syriusz (zwana też Psią Gwiazdą). Gwiazdy są okrągłe jak piłki, tylko na rysukach dodajemy im ostre rogi, bo tak wyglądają, kiedy patrzymy na nie z Ziemi.

"W kosmicznej przestrzeni" - wspólne tworzenie opowiadania.

W międzygalaktycznej przestrzeni kosmicznej nasz przyjaciel - Ufoludek... (dokończ zdanie)

Co mogło się przydarzyć w kosmosie, kogo spotkał Ufoludek, czym podróżował, gdzie wylądował, czy podróż się spodobała, czy była bezpieczna? Pytajcie, a dzieci kreatywnie opowiedzą piękną historię.

Możecie spisać na kartce Waszą historię Ufoludka.

Spróbujcie zmierzyć się z "kosmiczną gimnastyką", czyli wyścigi taczek.

"Tunel" - stwórzcie slalom - pokonajcie go na czworaka. Następnie ustawcie krzesła tak, aby stworzyły tunel - pokonajcie go czołgając się.

III.

"Gwiazdozbiory" - dzieci kolorują a następnie wycinają kształt gwiazdy.

Na podwórku - chwila na świeżym powietrzu, o ile to możliwe - stosując się do przepisów obowiązujących nas od 25.03.2020r. do 11.04.2020r. o zakazie wychodzenia z domu, wydane przez Rząd.

"Kosmiczne kroki" - dzieci naśladują powolne ruchy robiąc duże kroki.