Wiosenna gimnastyka inaczej

| Opublikowane w: Żabki 2019/2020

Kochani dzisiaj jest dzień Gimnastyki. Przygotowałyśmy dla Was zupełnie inną propozycję ćwiczeń, a mianowicie zajęcia z Jogi dla dzieci. Pewnie nie do końca wiecie co to jest ta joga i skąd ona się w ogóle wzięła. Troszeczkę wam o tym opowiemy ale to za chwilę

Dzisiaj proponujemy różnego rodzaju aktywności, podzielone na 3 części. Pamiętajcie, żeby pomiędzy tymi częściami robić przerwy np. na swobodną zabawę, posiłki, oglądanie bajek, wyjście na podwórko itd.

I

Dzisiejszy dzień zaczniemy od zadania które dla Was przygotowałyśmy. Na pewno pamiętacie nasze zajęcia z programu "Czyściochowe Przedszkole" dzisiaj mamy dla Was zadanie właśnie z tym związane. Zajmiemy się tematem Ochrony Skóry.

Zadaniem dla Was będzie utworzenie ścieżki sensorycznej. I przekonanie się co czują nasze stopy chodząc po przeróżnych rzeczach. Do wykonania naszej ścieżki można wykorzystać:

• folia malarska

• kartony od pizzy

• sztuczne futerko

• pognieciony papier

• zmywaki kuchenne

• wytłoczki od jajek

• szyszki

• drobne patyki

• kasztany

• liście

• małe kamyki

• piasek

Każdą rzecz jaką wykorzystacie wkładacie do osobnego kartonika/pudełka i układacie z tego ścieżkę po której będziecie musieli przejść.

Ale zanim to, zdejmijcie skarpetki i gołymi stopami pokonajcie Waszą ścieżkę.

Kochani co czuły Wasze stopy kiedy chodziliście po tych różnych przedmiotach? Musicie pamiętać, że skóra jest bardzo wrażliwa nawet w tym miejscu gdzie wydaje nam się, że jest gruba. Dlatego trzeba o nią dbać, chronić ją i pielęnować.

Teraz czas przejść do naszej Jogi, ale najpierw tak jak obiecałyśmy trochę Wam o tej Jodze opowiemy.

Joga to kreatywne zajęcia dla dzieci ma ona za zadanie korzystnie wpływać na : koncentrację, koordynację ruchową oraz wzmocnienie ciała. Łączy w sobie zarówno ćwiczenia, edukację jak i zabawę. Ćwiczenia te w pozytywny sposób wpływają zarówno na umysł jak i ciało. Joga pomaga dzieciom panować nad emocjami oraz wypracować większe poczucie własnej wartości.

Trochę się dowiedzieliście o naszej nietypowej Gimnastyce więc zaczynamy.

Załączamy link pod którym znajduje się filmik z jogą dla dzieci. Zachęcamy Rodziców oraz rodzeństwo do przyłączenia się i aktywnego spędzenia czasu

I jak Kochane Żabki po ćwiczeniach? Podobało się?

Mamy nadzieję, że tak

A teraz zapraszamy Was do ostatniej aktywności na dzisiaj

Wiersz pt. "Skóra"

Własna skóra jest doskonała;

Wiesz, nigdy nie jest za mała.

To najlepszy kombinezon świata.

Zawsze pasuje, sama się łata.

Rośnie razem z nami.

Czasem ozdabia się piegami.

Jak termos pomaga utrzymać stałą temperaturę,

Poci się w upale, na mrozie zagęszcza strukturę

Może odczuwać też łaskotanie,

Gdy stąpam stopą po miękkim dywanie.

Skóra to granica mojego ciała,

Co zawsze osłaniać by mnie chciała,

Czy to bakterie, czy siła nacisku,

Jak piłką oberwę na boisku.

Jednak i ona potrzebuje wsparcia,

Gdy słońce lub mróz szykują się do natarcia.

Nie zapominam o swojej skórze

I kremem ochronnym się jej przysłużę.

Podsumowanie wiadomości o skórze:

1) Skóra pokrywa całe nasze ciało jak idealny kombinezon.
2) Skóra potrafi się odnawiać.
3) Skóra utrzymuje stałą temperaturę, dlatego poci się latem (żeby się ochłodzić i wyrównać temperaturę).
4) Skóra pomaga w odczuwaniu różnych rodzajów dotyku
5) Skóra to pierwsza bariera ochronna przed bakteriami i wirusami.
6) Mróz i promienie słoneczne mogą negatywnie oddziaływać na skórę i ją podrażniać, dlatego potrzebuje ona wsparcia – kremów ochronnych