Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

| Opublikowane w: Pszczółki 2020/2021

Solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm - ubierzmy się na niebiesko :)

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Również dzisiaj świętujemy Dzień Książki dla Dzieci.

Pamiętacie doskonale jak ważne jest codzienne czytanie książek. Dzięki temu kształtuje się Wasza wyobraźnia, uczycie się nowego słownictwa, poszerzacie swoją wiedzę, a także.......miło spędzacie czas :)

Mam nadzieję, że w tym wyjątkowym dniu nie zabraknie chwili na to, aby wspólnie z bliskimi poczytać Wasze ulubione książki dla dzieci.