Zakończenie Tygodnia Warzyw i Owoców u Jeżyków

| Opublikowane w: Jeżyki 2021/2022
Zakończenie Tygodnia Warzyw i Owoców u Jeżyków

Warzywa i owoce to nie tylko witaminki. To także ciekawe zajęcia matematyczne, przyrodnicze, plastyczne i kulinarne.Jeżyki segregowały warzywa i owoce, liczyły, porównywały i klasyfikowały (na egzotyczne i krajowe, małe i duże, żółte i zielone, kwaśne i słodkie, twarde i miękkie). Rozpoznawały ich nazwy po dotyku i smaku. Śpiewały również piosenki: Owocowy rap, Ogórek, Na marchewki urodziny. Ciekawostką cyklu zajęć był wykonany przez dzieci bardzo „smaczny”  koktajl bananowy. Milusińscy w ciągu tygodnia wykonali różne prace plastyczne, poznali piramidę zdrowia.  Finałowym zadaniem było zrobienie kolorowych owoców na papierze toaletowym, owoce zostały przepięknie wykonane i będą zdobić jesienne pokoje Jeżyków. Nasze dzieci uczestniczą w ciągu roku szkolnego w programie ogólnopolskim "Zdrowo jem, więc wiem!"Głównym celem tygodnia warzyw i owoców było zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych, smacznych i kolorowych posiłków. Takie zajęcia zachęciły nie jednego niejadka ;-)