Zajęcia w bibliotece

| Opublikowane w: Jeżyki 2021/2022
Zajęcia w bibliotece

Jeżyki wzięły udział w lekcji bibliotecznej

28 października 2021 roku kolejni przedszkolacy odwiedzili Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci, by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej. Tym razem były to 5- i 6-latki z grupy Jeżyki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od wyjaśnienia, na czym polega wypożyczanie i jakie są konsekwencje zniszczenia pożyczonej rzeczy. W ten oto sposób przedszkolaki poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki. Następnie Jeżyki dowiedziały się między innymi: ile pomieszczeń wchodzi w skład oddziału, czym jest biblioteczny regulamin oraz jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki z biblioteki. Dzieci zapytane o to, co najbardziej lubią książki, odpowiedziały między innymi, że lubią spokój oraz być czytane przez innych. Okazało się, że w grupie są już dwie czytelniczki oddziału, dzięki czemu grupa mogła zobaczyć jak wygląda wybieranie i wypożyczanie książek. Następnie przedszkolaki obejrzały książki skierowane do czytelników w ich wieku. Były to przykłady tytułów zarówno beletrystycznych jak i popularnonaukowych. 5- i 6- latki dowiedziały się również, gdzie zostały umieszczone książki, których nie wypożycza się do domu.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do przyłączenia się do projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki, do którego może przystąpić każdy przedszkolak. Następne spotkanie grupy w bibliotece odbędzie się w grudniu i będą to zajęcia czytelnicze.