Patyczaki

| Opublikowane w: Jeżyki 2021/2022
Patyczaki

Patyczaki to ciekawe owady, które znakomicie opanowały sztukę kamuflażu. Ich wygląd do złudzenia przypomina patyki. Zwykle prowadzą spokojny tryb życia, ale mimo to są bardzo ciekawe do obserwacji.

Jak hodować patyczaki?

Patyczaki nie są trudne w hodowli, właściwie wystarczy odpowiednie terrarium i łatwo dostępne pożywienie. Nieco trudniejsze jest rozmnażanie – poziom trudności zależy od konkretnego rodzaju patyczaka. Początkującym hodowcom poleca się zacząć od patyczaka rogatego, ale dostępne są również inne rodzaje patyczaków m.in. Patyczak wietnamski, patyczak indyjski, patyczak skrzydlaty, patyczak peruwiański, patyczak galijski czy phasma gigas. Różnią się one między sobą wyglądem – ubarwieniem i rozmiarem. Niektóre spośród patyczaków posiadają skrzydła i potrafią latać.

Co jedzą patyczaki?

Patyczak rogaty, najczęściej hodowany nie ma dużych wymagań jeżeli chodzi o pożywienie. To roślinożerca, który zadowoli się wieloma liśćmi i łodygami. Idealne będą jeżyny, maliny, truskawki, poziomki, dzikie róże, dąb, leszczyna lub bazylia. Warto widzieć, że patyczaki nie lubią różnorodności jeżeli chodzi o pożywienie. Idealnym rozwiązaniem jest gdy przez całe swoje życie jedzą jeden rodzaj rośliny. Dlatego warto ich pożywienie hodować na parapecie lub zamrozić pokarm, by był dostępny cały rok.

Dzięki uprzejmości Państwa Pawlak, którzy prowadzą sklep Zoologiczny mogliśmy obserwować trzy zielone PATYCZAKI, którymi wszystkie Jeżyki opiekowały się przez cały dzień;-)