Magia kina i teatru

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
Magia kina i teatru

W minionym tygodniu mieliśmy przyjemność obserwować, jak dzieci odkrywały tajemnice kina i teatru. W ramach tego tematu, młodzi artyści mieli okazję zgłębić świat wyobraźni zarówno na scenie, jak i poprzez warsztaty plastyczne.
Przez cały tydzień uczestniczyliśmy w licznych zajęciach, które pozwalały dzieciom wyrazić swoje emocje, fantazje i odkrywać swoje umiejętności aktorskie. Kulminacją tygodnia była przedstawienie teatralne pt. "Na straganie" Jana Brzechwy, w którym dzieci używały tekturowych pacynek. Uczniowie przejawiali wspaniałe zaangażowanie podczas przygotowań i prób, a ich satysfakcja z końcowego wyniku była zauważalna.
Równolegle z przygotowaniami do przedstawienia, dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych. Najbardziej pamiętnym projektem była praca z ruchomą kurtyną. Kolorowe, intrygujące dzieła artystyczne, zachwycały swoją różnorodnością i pomysłowością. Dzieci włożyły wiele pracy i zaangażowania w tworzenie swoich prac, dzięki czemu efekty mogą naprawdę zadowolić oko.
Podsumowując tydzień poświęcony magii kina i teatru, możemy śmiało stwierdzić, że dzieci z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zajęciach. Nasze pociechy wykazały się ogromną kreatywnością oraz zdolnościami aktorskimi, a ich prace plastyczne były wyjątkowe. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie poznali bliżej świat teatru i kina, co z pewnością pozostanie z nimi na dłużej.