Dzień Motyla

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
Dzień Motyla

4 marca grupa Motylki świętowała wyjątkowe wydarzenie - Dzień Motyla. Tego dnia uczestnicy zajęć mieli okazję zgłębić tajniki świata motyli, poznając różnorodność gatunków tych pięknych owadów. Uczestniczyli także w prezentacji na temat cyklu życia motyla, a więc procesu, przez który przechodzi, zaczynając od początkowego stadium jaja, poprzez rozwój w postaci larwy i poczwarki, aż do przemiany w dorosłego motyla. W trakcie zajęć dzieci miały okazję wykazać się również swoją kreatywnością, tworząc własnoręczne prace plastyczne. Wykorzystali do tego piankowe motylki, które stanowiły bazę ich artystycznych przedsięwzięć. Podczas pracy nad tymi dekoracjami, dzieci używały różnorodnych materiałów, takich jak kolorowy papier, cekiny oraz kredki. Dzięki temu ich prace nabrały wyrazistości, a przede wszystkim odzwierciedlały piękno motyli, którym poświęcone były zajęcia. Dzień Motyla nie tylko dostarczył uczestnikom wiedzy na temat tych fasynujących owadów, ale także umożliwił rozwijanie zdolności plastycznych i wyobraźni dzieci.