Dzień Kolorowej Skarpetki

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca grupa Motylki świętowała Dzień Kolorowej Skarpetki, coroczną inicjatywę mającą na celu zwrócenie uwagi na różnorodność społeczną, tolerancję, a także promowanie wyrażania indywidualności przez różne sposoby. Dzieci uczestniczyły w wyjątkowych obchodach tego dnia, zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, co miało za zadanie wyrazić akceptację różnic i wspierać ideę, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Na zajęciach, przedszkolaki wykonały prace plastyczne z użyciem wyciętych kartek w kształcie kolorowych skarpetek. Każde z dzieł tego dnia było jednym z najbardziej barwnych i twórczych, jakie dzieci kiedykolwiek wykonały. Dzieci, zaangażowane w twórczy proces, rozcierały plastelinę na swoich wyciętych kartkach, tworząc niezwykłe kombinacje kolorów i wzorów. Podczas realizacji projektu, przedszkolaki miały okazję wyrazić swoją indywidualność i rozwijać swoje umiejętności manualne oraz kreatywność.