Dzień Wody

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
Dzień Wody

22 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Wody. Grupa Motylki miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wody poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. Prezentacja przedstawiała różnorodne aspekty związane z wodą, jej rolą dla życia na Ziemi oraz znaczeniem dla środowiska. Następnie dzieci w grupie Motylki wspólnie tworzyły origami w kształcie łódki. Ta kreatywna czynność uczyła dzieci cierpliwości i rozwijania zdolności manualnych, a przy okazji pozwoliła na pokazanie im, jak woda może transportować przedmioty na swojej powierzchni. Gdy łódeczki były już gotowe, dzieci cieszyły się z możliwości puszczania ich na wodzie.

W trakcie obchodów Dnia Wody dzieci również przyjrzały się, jak wygląda nasza planeta. Poznały ciekawostki na temat proporcji między wodą a stałymi lądami na Ziemi, ucząc się tym samym o tym, jak ważnym zasobem jest woda dla życia na naszej planecie.

Obchody Dnia Wody były świetnym sposobem na rozwój świadomości ekologicznej wśród dzieci i na promowanie poszanowania dla zasobów wodnych oraz zachowania dbałości o środowisko naturalne.