Warsztaty wiosenne w grupie Motylki

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
 Warsztaty wiosenne w grupie Motylki
W dniu 23 marca, w grupie Motylki odbyły się inspirujące warsztaty wiosenne. Celem tych warsztatów było zainspirowanie dzieci do eksperymentowania z przyrodą i obserwowania wiosennego cyklu wzrostu roślin. Zajęcia można podzielić na trzy główne etapy: 1. Wycieczka na pobliski bazar: Grupa Motylki udała się na lokalny bazar, aby zakupić ziemię potrzebną do sadzenia cebulek. Dzieci miały możliwość zobaczyć różnorodność produktów oferowanych przez sprzedawców, a także nauczyć się, jak wybrać odpowiedni rodzaj ziemi do sadzenia roślin. 2. Sadzenie cebulek we foremkach: Po powrocie do przedszkola, dzieci z grupy Motylki wzięły udział w kolejnym etapie warsztatów - sadzeniu cebulek. Przy użyciu foremek, każde dziecko miało możliwość posadzenia własnej cebulki. To był doskonały sposób na praktyczne nauczenie dzieci, jak sadzić rośliny i dbać o ich prawidłowy rozwój. 3. Obserwacja wzrostu szczypiorku: Teraz, po zakończeniu etapu sadzenia, nadszedł czas na obserwację wzrostu szczypiorku. Dzieci będą regularnie sprawdzać rozwój posadzonych cebulek i uczyć się, jak dbać o rośliny, podlewając je i utrzymując je w odpowiednich warunkach. Ten etap uczy dzieci cierpliwości, a także rozwija ich zrozumienie dla procesów przyrodniczych, takich jak wzrost i rozwój roślin. Podsumowując, warsztaty wiosenne dla grupy Motylki były bardzo wartościowym doświadczeniem, które dało dzieciom możliwość nauki poprzez praktykę, rozwijania umiejętności obserwacji i dbałości o rośliny oraz poszerzania wiedzy na temat przyrody i jej cykli.