Niebieskie Igrzyska

| Opublikowane w: Motylki 2022/2023
Niebieskie Igrzyska

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla grupy "Motylki", ponieważ wzięli oni udział w Niebieskich Igrzyskach zorganizowanych w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie. Igrzyska były znakomitą okazją dla dzieci, aby zintegrować się z rówieśnikami oraz pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesów.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od uroczystego przemarszu uczestników w niebieskich strojach, które symbolizowały jedność i solidarność wobec osób z autyzmem. Każde dziecko zgodnie z zasadami fair play, dostarczyło swojemu zespołowi wiele emocji i pozytywnej energii, aby osiągnąć wymarzone cele.

Podczas trwania igrzysk, dzieci miały okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak bieganie, skakanie przez przeszkody, rzut piłką. Były to konkurencje wymagające od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale również umiejętności koncentracji i skupienia uwagi.

Po zakończeniu Igrzysk, każde dziecko otrzymało dyplom za udział.