Grzechotki z butelek

| Opublikowane w: Biedronki 2023/2024

W tym tygodniu stworzyliśmy własne grzechotki wykorzystując plastikowe butelki, kaszę, ryż, groch oraz fasolę. Dzieci przyniosły również pestki wiśni, które świetnie sprawdziły się w tworzeniu grzechotek.

To nie tylko kreatywna zabawa, ale także doskonała okazja do ćwiczeń motoryki małej i zmysłów.

Rozpoczęliśmy od plastikowych butelek, które przekształciliśmy w grzechotki. To świetny sposób na naukę recyklingu, a także doskonałe ćwiczenie dla małych rączek.

Napełniliśmy butelki różnymi materiałami, takimi jak ryż, kasza, groszek i fasola. Dzieci miały okazję do eksploracji różnych faktur i wrażeń dotykowych. Chwytanie tych małych kulek to doskonała aktywność, która rozwija precyzję i zdolności motoryki małej.

Dzięki różnym wypełnieniom grzechotek, dzieci poznają różnorodność dźwięków. To świetne ćwiczenie dla słuchu.

Grzechotki z miłą chęcią wykorzystamy na naszych zajęciach rytmiki,

Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczenie nam butelek jak i materiałów potrzebnych do stworzenia naszych instrumentów :)