Kosmiczny tydzień

| Opublikowane w: Żabki 2023/2024

W minionym tygodniu nasza grupa poszerzała wiadomości dotyczące kosmosu. Dzieci poznawały ciekawostki o układzie słonecznym, planetach i gwiazdach. Każdego dnia realizowaliśmy różne zadania i zabawy związane z tą tematyką.

Były zabawy z literą „P”- jak planeta, zabawy z cyfrą 9. Wykonaliśmy również żywy układ słoneczny, w którym każde dziecko reprezentowało jedną planetę i poruszało się po wyznaczonej orbicie. Dzieci miały dużo radości z tej zabawy i utrwalały nazwy oraz kolejność planet. Wykonaliśmy rakiety z papieru, wspólnie kolorowaliśmy duże plakaty z motywami kosmicznymi. Dzieci wykazały się kreatywnością i umiejętnością współpracy. Podsumowaniem naszego kosmicznego tygodnia była wycieczką na pobliski plac zabaw. Po zabawie szukaliśmy oznak wiosny, takich jak kwiaty, ptaki czy pąki liści. Dzieci zauważyły, że natura budzi się już do życia.