Wycieczka do Lotynia

| Opublikowane w: Biedronki 2023/2024

17 maja dzieci z grupy „Biedronki” pojechały na wycieczkę autokarową do Świetlicy Wiejskiej w Lotyniu.

Na miejscu czekała na nas pani Dorota Kołodziejczak, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty z wypieku chleba. W dużej przestronnej sali pod okiem pani Doroty i według jej przepisu dzieci samodzielnie przygotowały Lotyński chleb łyżką mieszany. Świetlica wyposażona jest w oryginalny piec do wypieku chleba, gdzie najpierw rozpala się ogień, a gdy osiągnie odpowiednią temperaturę, wyjmuje się żar i można wstawiać blaszki z ciastem chlebowym.

W czasie gdy chlebek się piekł dzieci ozdobiły kartki pocztowe, a następnie wybrały się na spacer po Lotyniu, gdzie spotkały piękne konie oraz miały możliwość podziwiać Daniele.

Nie zabrakło również pikniku na świeżym powietrzu, podczas którego dzieci zjadły pyszne smakołyki przygotowane przez rodziców.

Podczas drogi powrotnej do przedszkola, w autobusie pachniało świeżym chlebem, który dzieci zabrały do swoich domów.

To był bardzo miły dzień, pełen radości i uśmiechu.

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za przygotowanie wspaniałych warsztatów dla dzieci!