Segregacja ważna sprawa

| Opublikowane w: Biedronki 2023/2024

We wtorek 10 kwietnia naszą grupę odwiedziła Pani Regina Bluma z Zakładu Zagodpodarowania Odpadów Nowy Dwór.

Pani Regina przeprowadziła dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia na temat tego, jak ważna jest segregacja odpadów oraz jak powinno się je segregować. Na wstępie opowiadała o tym w jakie pojemniki jakie odpady powinniśmy wrzucać oraz dlaczego jest to takie ważne.

Następnie pokazała na filmiku w jaki sposób funkcjonuje Zakład Zagodpodarowania Odpadów w Nowym Dworze, jak wygląda, jakie są w nim maszyny. Dzieci szczególnie zainteresowała koparka, która posiada specjalne metalowe kolce, na których się porusza tak, aby mogła swobodnie przemieszczać się po "górach" odpadów.

Dzieci miały okazję samodzielnie z pomocą Pani Reginy posegregować odpady do odpowiednich pojemników co było dla nich ciekawym doświadczeniem.

Na sam koniec Pani Regina pokazała dzieciom jak powstają butelki plastikowe oraz wytłumaczyła w jaki sposób robi się je wykorzystując pozyskany z odpadów, przetworzony plastik.

Bardzo dziękujemy za tak ciekawe zajęcia dla naszych dzieci :)