Aktywność Jeżyków i ruch na świeżym powietrzu

| Opublikowane w: Jeżyki 2020/2021

Ostatnie dni obfitowały w piękną, słoneczną pogodę co pozwoliło Jeżykom mnóstwo czasu spędzić na świeżym powietrzu. Spacerowaliśmy w pobliżu przedszkola, gimnastykowaliśmy się na świeżym powietrzu, malowaliśmy kredą, obserwowaliśmy łąkę oraz korzystaliśmy z placu zabaw.

Dzieci jak nikt inny potrzebują ruchu. Zalety systematycznego wysiłku fizycznego to między innymi: regulacja procesów metabolicznych, zapobieganie otyłości, poprawa samopoczucia, ale przede wszystkim radość i zadowolenie!

Już po godzinie zabawy na świeżym powietrzu dzieci zmieniają usposobienie. Stają się weselsze i bardziej chętne do rozwijających aktywności. Ruch ma również ogromny wpływ na inteligencję dziecka oraz jest czynnikiem pozwalającym na odkrywanie indywidualnych uzdolnień i talentów.