Odwiedziny w bibliotece

| Opublikowane w: Żabki 2022/2023

Dnia 10.05.2023r. Dzieci z grupy ŻABKI odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach.

Pani Maria Lichacz wprowadziła dzieci w magiczny świat książek i biblioteki.

Nasze przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały regały z książkami. Dowiedziały się do czego potrzebna jest uczniom czytelnia, w jaki sposób szanować książki oraz co nam daje czytanie.

Martyna J. uczennica klasy Vb przeczytała nam opowiadanie na temat pisarzy. Dzieci słuchały Jej z zainteresowaniem.

Pani Maria zaprezentowała  nam różne formaty książek. ŻABKI dowiedziały się dziś, że książki mogą być bardzo małe i bardzo duże,  grube i chude, ruchome, dźwiękowe, na płycie CD, w formie 3D oraz takie napisane językiem Braille'a .

Z uśmiechami na twarzach dzieci  podziękowały Martynie oraz Pani Marii za poświęcony czas.

Jeszcze raz dziękujemy za piękną przygodę w BIBLIOTECE.