Święto Czekolady

| Opublikowane w: Motylki 2023/2024

Dzień czekolady w przedszkolu to jedno ze słodszych dni w roku zaraz po tłustym czwartku dla małych dzieci. Celebrowanie dnia czekolady 12 kwietnia może być okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W takim dniu, przedszkolaki mogą nauczyć się o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych. Mogą również uczestniczyć w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak zdobienie obrazków z babeczekami , czy nawet robienie własnych owocowo- czekoladowych szaszłyków.

Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze. Dlatego też na Dzień Czekolady w przedszkolu, warto przypomnieć dzieciom o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie w umiarkowanych ilościach.