Wycieczka na dworzec kolejowy

Wycieczka na dworzec kolejowy

W dniu 14.06.2018r. dzieci z grup: Pszczółki, Motylki i Jeżyki dzięki uprzejmości pani Teresy Krawczyk i pani Marii Lewandowskiej odwiedziły dworzec PKP w Chojnicach. Celem wyjścia było poznanie zawodu kolejarza oraz charakteru pracy na kolei. Główną atrakcją była przejażdżka pociągiem. Podczas przejazdu przedszkolaki mogły usiąść za sterami pociągu pomagając przy tym panu maszyniście. Nie ominęła nas wizyta pani konduktor, która sprawdzała bilety zakupione wcześniej w kasie. Dzieci zwiedzały perony, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na peronach. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły paniom podziękowanie i otrzymały drobne upominki.