Wizyta w gabinecie stomatologicznym

| Opublikowane w: Pszczółki 2024/2025
W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, dnia 23.04.2025 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani higienistka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Każde z dziecka mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Wizyta była bezbolesna i dzieci z wielką ciekawością siadały na fotel. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani pielęgniarki drobny upominek.

Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mam nadzieję, ze będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.