Pokaz bractwa rycerskiego

| Opublikowane w: Aktualności

Styczniowe podsumowanie edukacji regionalnej realizowanej na zajęciach lekcyjnych miało w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach bardzo widowiskowy charakter.

Na apelu z okazji 98 rocznicy powrotu miasta do Polski, który odbył się 26 stycznia 2018 roku, uczniowie mogli na slajdach przygotowanej prezentacji wrócić do historycznych wydarzeń wpisanych w dzieje Chojnic, obejrzeć znane i nieistniejące już zakątki naszego miasta oraz posłuchać barwnej opowieści nauczyciela historii, pana Piotra Skorupskiego, uzupełniającej prezentowane obrazy. Wirtualna wędrówka szlakiem historii miasta miała też bardzo widowiskową kontynuację.

W sali gimnastycznej SP nr 3 w świetnie wyreżyserowanym pokazie rycerskich starć i walki  wystąpili młodzi rycerze  z Bractwa Rycerskiego Herbu „Tur" w Chojnicach. Odziani  w wiernie odtworzone zbroje pokazali uczniowskiej widowni jak  onegdaj rycerze w walce się  sprawowali.

Wrażeń było co niemiara, tym bardziej , że młodzi woje z ogromnym poczuciem humoru pokazali też jak dawniej rycerze bawili się, tańczyli, damom swym służyć gotowi. Od razu  rycerscy goście zdobyli ogromną sympatię i aplauz widowni! To było niezapomniane przeżycie dla zebranych w sali uczniów  i przedszkolaków, które przybyły tu z Przedszkola nr 3.